Odg: Novo šolsko leto
od Andrej Bauer - četrtek, 14. september 2006, 09:01
  Ali ste se kaj dogovorili v petek?

Lani smo eksperimentirali in obstaja nekaj možnosti:
  • najprej naredite varnostno kopijo predmeta in jo shranite pri sebi
  • če imate tedenski format, greste v Nastavitve in popravite datum začetka predmeta
  • če imate format po poglavjih, ni treba narediti nič
  • lekcije in tedne lahko skrivate, prestavljate gor in dol, itd. S tem dosežete nadzor nad tem, kaj vidijo študenti. Predvsem ni treba brisati lanskega gradiva, saj ga lahko skrijete.
Edino vprašanje, ki ostane je, ali bi imeli poleg trenutnega Moodle še eno instalacijo "lanski Moodle", ki bi bil nekakšna referenca za lansko dogajanje. To ima svoje prednosti in slabosti, verjetno pa tudi ne želijo vsi predavatelji objavljati vsega lanskega gradiva.

Sam ne potrebujem lanskega arhiva. Enostavno bom preklopil začetni datum predavanj na 2.10.2006, skril vse tedne razen prvega, nato pa med šolskim letom vklapljal in dopolnjeval material od lani. Pa še to: dosti bolj aktivno nameravam uporabljati wiki.fmf.uni-lj.si. Lani sem to začel delati šele proti koncu, ko sem učil SQL. Na Moodlu bom za vsak teden objavil pregled snovi (namesto celotne lekcije) s kazalci na gradivo v wikiju. Pri Teoriji programskih jezikov imam gradivo v obliki skripta, tam bom pač objavljal posamezna poglavja (verjetno pa ne bom prepisoval vsega še v wiki, razen če bodo študenti namesto mene...).