Novo šolsko leto
od Matija Lokar - ponedeljek, 4. september 2006, 15:41
  Kako je predvideno, da bo z učilnico v tem šolskem letu? Bodo predmeti postavljeni na novo? Kaj se bo zgodilo z lanskimi?



Odg: Novo šolsko leto
od Matija Lokar - torek, 5. september 2006, 08:45
  Mene je v glavnem zanimalo, kako bo z "zgodovino". Kot je zadeva postavljena sedaj, je vse zasnovano na nivoju predmeta brez časovne oznake - torej npr. Analiza I je Analiza I. Ampak trenutna vsebina Analize I se nanaša na Analizo I, kot je bila predavana v š.l. 2005/6.
In če bo ostala ista struktura- torej, da bo Analiza I vedno "tekoča" analiza me zanima, kakkšni so načrti glede zgodovine - torej ali bo 2008 še npr. dostopno tisto, kar je bila Analiza I v š. l. 5/6

Mislim, da bi bila morebiti dobra taka struktura:

  Analiza I
         splošno (tisti deli, ki se redko spreminjajo, pomembnejša gradiva, pomembnejše povezave s trajno vrednostjo,
                       učni načrt, kakšni statistični podatki o prehodnisti, ... ) [pravico do urejanja tega dela bi imel urednik Analize I
                       (nekdo za nekaj let) + tekoči (za tisto leto) urednik Analitze I)
         tekoče (Analiza I tisto leto)
         zgodovina
                 2005/6
                 2006/7
                 ...

   Algebra I
         splošno
         tekoče
         zgodovina

Lepo bi bilo tudi, če bi si posamezni uporabnik lahko nastavil ali hoče "polni" ali "tekoči" pogled. Polni je zgoraj opisani,
tekoči pa brez splošnega in zgodovinskega dela - torej le tsito, kar je za to šolsko leto relevantno.

Morebiti pa bilo tehnično in organizacijsko lažje, če bi bila stvar taka:

      ucilnica.fmf.uni-lj.si

vedno kaže na učilnice za tekoče leto, "stare" pa vedno (denimo s 1. oktobrom") prestavimo [kompletno z vso vsebino, uporabniki, ...] na nov spletni naslov npr. ucilnica0506.fmf.uni-lj.si, vsebina ucilnica.fmf.uni-lj.si pa se pobriše (z uporabniki
vred), ohrani se le struktura, ki se po potrebi dopolni oz. spremeni.

Tretja varianta je kombinacija obeh pristopov - torej, da počnemo oboje.

Četrta varianta je, da se vse prepusti posameznikom. Torej tisti, ki ima tekoče leto čez Analizo I se odloči, kaj bo naredil s staro vsebino in uporabniki.

Peta ....
Odg: Novo šolsko leto
od Tomaž Pisanski - torek, 5. september 2006, 09:12
  Predlagam, da se prizateti srecamo in razdelamo strategijo. Za cas sestanke predlagam petek 8.t.m. ob 13h. 
Odg: Novo šolsko leto
od Bor Plestenjak - torek, 5. september 2006, 09:35
  Se strinjam s sestankom. Petek ob 13h je v redu.
Odg: Novo šolsko leto
od Matija Lokar - torek, 5. september 2006, 13:15
  Ok. Kje?

Odg: Novo šolsko leto
od Tomaž Pisanski - sreda, 6. september 2006, 18:40
  Dobili se bomo v petek ob 13h na Jadranski 21/II. Prostor bomo jutri rezervirali pri Aniti. Vabljeni! Povejte še drugim zainteresiranim.
Odg: Novo šolsko leto
od Andrej Bauer - četrtek, 14. september 2006, 09:01
  Ali ste se kaj dogovorili v petek?

Lani smo eksperimentirali in obstaja nekaj možnosti:
  • najprej naredite varnostno kopijo predmeta in jo shranite pri sebi
  • če imate tedenski format, greste v Nastavitve in popravite datum začetka predmeta
  • če imate format po poglavjih, ni treba narediti nič
  • lekcije in tedne lahko skrivate, prestavljate gor in dol, itd. S tem dosežete nadzor nad tem, kaj vidijo študenti. Predvsem ni treba brisati lanskega gradiva, saj ga lahko skrijete.
Edino vprašanje, ki ostane je, ali bi imeli poleg trenutnega Moodle še eno instalacijo "lanski Moodle", ki bi bil nekakšna referenca za lansko dogajanje. To ima svoje prednosti in slabosti, verjetno pa tudi ne želijo vsi predavatelji objavljati vsega lanskega gradiva.

Sam ne potrebujem lanskega arhiva. Enostavno bom preklopil začetni datum predavanj na 2.10.2006, skril vse tedne razen prvega, nato pa med šolskim letom vklapljal in dopolnjeval material od lani. Pa še to: dosti bolj aktivno nameravam uporabljati wiki.fmf.uni-lj.si. Lani sem to začel delati šele proti koncu, ko sem učil SQL. Na Moodlu bom za vsak teden objavil pregled snovi (namesto celotne lekcije) s kazalci na gradivo v wikiju. Pri Teoriji programskih jezikov imam gradivo v obliki skripta, tam bom pač objavljal posamezna poglavja (verjetno pa ne bom prepisoval vsega še v wiki, razen če bodo študenti namesto mene...).
Odg: Novo šolsko leto
od Sašo Strle - sreda, 6. september 2006, 13:01
 

Jaz zal ne bom mogel priti na sestanek, ker me ne bo v Ljubljani. Sem pa zainteresiran, da se v neki obliki ohranijo lanski predmeti. Morda bi bilo najlaze obdrzati locene (npr. kot predlagano na naslovu ucilnica05/06).

Lp, Saso

Odg: Novo šolsko leto
od Emil Žagar - sreda, 6. september 2006, 15:09
  Tudi jaz nisem prepri"can, ali bom imel v petek ob 13h "cas. Potrudil se bom, da pridem.
Sem pa seveda zainteresiran, da se ohranijo tudi lanske povezave.
Odg: Novo šolsko leto
od Andrej Bauer - četrtek, 14. september 2006, 09:08
  Vidim, da je dosti zanimanja za arhiviranje lanskih učilnic. Ne vem, kaj so se dogovorili tisti petek, ampak verjetno je najlažja možnost tale:
  • naredimo dve kopiji trenutne učilnice, eno poimenujemo ucilnica.fmf... drugo ucilnica0506.fmf....
  • vsak lahko ureja ucilnica.fmf... kot mu paše za novo šolsko leto
  • staro učilnico lahko hrani kot osebni arhiv (predmet naredi nedostopen za študente), ali kot odprt javni arhiv
  • mimogrede, prenost podatkov med dvema učilnicama je nekomplicirana zadeva. Na eni se naredi varnostno kopijo, na drugi pa potem iz varnostne kopije "uvoz podatkov".
Vsako leto vajo ponovimo in bomo imeli ucilnica0506, ucilnica0607, ... Seveda bomo potem imeli leta 2106 problem.

Kaj menite?
Odg: Novo šolsko leto
od Boris Horvat - četrtek, 14. september 2006, 09:41
  Problem bomo zagotovo imeli ze prej smeško, saj so spletne strani dinamicne in zato odvisne od portala in podatkovne baze. Moodle nenehno nadgrajujejo, podatkovna baza se spreminja, varnostne luknje, nov os, ....

Moje izkusnje pri strezbi spletnih aplikacij pravijo, da je zivljenska doba dinamicnega spletnega mesta najvec 5 let.

Se tole, zunaj je nov moodle 1.6.2, zato predlagam posodobitev. Ne pricakujem resnih tezav pri prenosu vsebine iz obstojecega v novega.

b.
Odg: Novo šolsko leto
od Andrej Bauer - četrtek, 14. september 2006, 12:29
  Kljub temu, da bo mogoče po dveh ali treh letih stara verzija Moodle-a crknila, bi bilo mogoče še vedno koristno, če naredimo kopijo letnošnje verzije, pa čeprav bo živela samo eno leto. Vsaj moj občutek je, da si predavatelji in asistenti tega želijo. Se strinjam, da gremo na Moodle 1.6.2.
Odg: Novo šolsko leto
od Tomaž Pisanski - petek, 15. september 2006, 07:03
  Na zadnjem sestanku smo se dogovorili, da bo ekipa začela pripravljati spremembe za novo šolsko leto. Ali lahko na tem mestu objavite sestavo ekipe in zadolžitve njenih članov ter roke, do katerih bodo naloge opravljene. Časa je zelo malo!!!