Urejanje kvizov
od Bor Plestenjak - sreda, 12. oktober 2005, 09:46
 

Imam več predmetov s podobno vsebino in pri vseh bi rad uporabljal kvize. Če kdo pozna odgovor na eno ali več naslednjih vprašanje, mi bo zelo pomagal.

  1. Pri nekem predmetu imam že narejen in aktiven kviz. Ali se ga da enostavno prekopirati v drug predmet?
  2. Ali se da narediti kviz za več predmetov hkrati?
  3. Ali imam lahko skupno bazo vprašanj za kvize, ne pa za vsak predmet svojo? Vem, da se da vprašanja prenašati preko datotek, a rajši bi imel eno centralno bazo iz katere bi izbiral vprašanja.

Odg: Urejanje kvizov
od Andrej Bauer - sreda, 12. oktober 2005, 11:47
  Kolikor vem, je mišljeno, da kvize, naloge, ipd. prenašaš iz enega predmeta v drugega tako, da jih shraniš v datoteko in jo nato naložiš pri drugem predmetu.

Če kdo pozna boljšo rešitev, se priporočam, saj imam tudi jaz nekaj podobnih predmetov in bi mi to prišlo prav.
Odg: Urejanje kvizov
od Bor Plestenjak - sreda, 12. oktober 2005, 14:08
 

Na meniju Skrbništvo obstaja Uvoz podatkov predmeta, ki do neke mere reši zadevo. Tako lahko iz enega predmeta v drugega prenašaš vire, kvize, ipd. Ni pa ta rešitev popolna, saj je problem ta, da se ne da izbirati, kaj naj se prenese. Prenesejo se lahko samo ali vsi kvizi ali pa noben.

Odg: Urejanje kvizov
od Andrej Bauer - sreda, 12. oktober 2005, 17:07
  Na naslovu http://moodle.org/mod/forum/discuss.php?d=30690 je diskusija o tem, kako se da (delno) rešiti problem s kvizi, ki so skupni nekaj predmetom.
Odg: Urejanje kvizov
od Tomaž Pisanski - sobota, 15. oktober 2005, 01:59
 

Vprašanje lahko uporabimo pri več kvizih. Vprašanja dane kategorije naj bi bilo mogoče "objaviti" in jih tako uporabiti pri več predmetih. Svoja vprašanja sem poskusil objaviti, pa ne dela (najbrž nimam pravih pristojnosti)

Pri prepisovanju vprašanj na datoteko in nazaj sem imel hude težave z našimi črkami. 

Odg: Urejanje kvizov
od Boris Horvat - nedelja, 16. oktober 2005, 17:27
  Na portalu uporabljamo kodno tabelo UTF-8 (pogledate lahko tako, da z desno miskino tipko nad spletno stranjo recete 'View souce' in poiscete vrstico

<meta http-equiv="content-type" content="text/html; charset=utf-8" />

Kodna tabela je pomembna pri delu z lokaliziranimi podatki (za Slovenke in Slovence so to predvsem sumniki in naglasi, recimo v priimkih) ki niso zapisani v Latin-1, oziroma 'iso8859-1', to je privzetem encodingu.

Windows (zaradi zgodovinskih razlogov, ki so povezani s slovensko neodlocnostjo) uporabljajo kodno tabelo 'Windows Latin-2' s 'partizanskim imenom' 'cp1250'. Nekateri urejevalniki besedil uporabljajo kodno tabelo Iso Latin2, s pravim imenom 'iso8859-2'. Nekateri operacijski sistemi / programje pa uporablja tudi druge kodne tabele.

Pri delu z datotekami, ki jih dobimo na spletu moramo vedno preveriti v kateri kodni tabeli so narejene in jih editirati v isti kodni tabeli.

Spletna stran Moodle ima nastavljeno, da vse vire obdeluje v ze omenjeni kodni tabeli UTF-8.

Predlagam, da kvize izvozite kot XML datoteko, datoteko odprete s primernim urejevalnikom besedila (ne z wordom!!! ampak recimo s TextPadom, UltraEditom, vi-jem, pepperjem, emacsom, ...), nastavite text format "UTF-8" (pozor, ne 'utf-16'), ce vas program vprasa 'reinterpret / convert' recete 'reinterpret' in sele nato zacnete z editiranjem.

Morda ne skodi, ce v prvi vrstici popravite
<?xml version="1.0"?>
v
<?xml version="1.0" encoding="utf-8"?>

Vsi sumniki morajo delovati bp.

b.